Pasaules karte

TMB pārgājiens apkārt Monblānam

Datums
18. jūnijs - 2. jūlijs, 2022
Cena atkārtotiem klientiem
€920,-
Cena jauniem klientiem
€980,-
Pasaules karte

Ieskats

Izaicinājuma veids
pārgājiens
Ilgums
15 dienas
Nakšņošana
teltis un viesu nami
Izaicinājums ir
grūts

Tour de Mont Blanc - viena no “must-do” takām garo distanču pārgājienu cienītājiem, kas apvij Alpu augstāko virsotni 170km garumā, dodot iespēju paviesoties trijās Eiropas valstīs (Francija, Itālija, Šveice). Dosimies klasiskā 10 dienu maršrutā izbaudīt alpu pļavas, kalnu takas, mazo ciematiņu viesmīlību un elpu aizraujošus skatus uz Monblānu. Lai iejustos īstu pirmatklājēju ādās, visu dzīvošanai nepieciešamo nesīsim savās mugursomās. Maksimāli izmantosim telts priekšrocības. Pazudīsim no ikdienu rūpju radariem, ēdīsim sieru, dzersim vīnu, baudīsim kalnu svaigo gaisu un pievienosim savā piedzīvojumu CV jaunu ailīti ar paveikto. Pievienojies!

Transports.Nepagurdami stūrēsim busiņus pa Eiropas lielceļiem, lai pēc divu dienu garā ceļa finišētu Monblāna pakājē. Pēc benzīntanku sviesmaizēm, karstām kafijām un citiem labumiem, ieturam kārtīgas vakariņas un liekamies uz auss mīkstās gultās, lai jau rīta agrumā liktu somas plecos un dodos piedzīvojumā.

Avio. Saskaņojot ar PostNos, ir iespēja pievienoties piedzīvojumam Bergamo (Itālija).

Pārgājiens.10 dienas braši soļojam apkārt Monblānam, ik pa laikam pieviecot kādu stāvāku kāpienu, baudot brīnišķīgas Alpu ainavas un piefiksējot mirkļus, ar ko vēlāk padalīties mājiniekiem. Katru rītu celsimies ar pirmajiem gaiļiem, mērosim 15-20km, pusdienosim ar skatu uz Monblānu, bet vakaros tīsimies guļammaisos. Lai maksimāli atslēgtos no ārpasaules, katru nakti pavadīsim miljons zvaigžņu viesnīcā - teltī. Par pārtikas piegādi brokastīm un vakariņām ik pa pārdienām parūpēsies PostNos busiņš. Bet, ja kādu piemeklēs nepārvarams nogurums, būs iespēja izmantot busiņa transporta pakalpojumus, lai izlaistu kādu no piedzīvojuma posmiem. Kad pēdējais solis būs sperts, un 170km garā taka noslēgusies, nosvinēsim to ar veldzējošu alus kausu Alpu mekā Šamonī.

Laikapstākļi. Kalnos laikapstākļi var mainīties ik pa stundām un pat minūtēm, tāpēc somā obligāti jābūt arī kādai kārtai, lai pasargātos no aukstākas vēja brāzmas, vai kāda lietus mākoņa.

Nakšņošana.Pirmo un pēdējo nakti pavadīsim Monblāna pakājē esošā ciematiņa viesnīciņā. Piedzīvojuma naktīs mūsu jumts virs galvas būs teltis, bet gultas - silti guļammaisi. Vienu no naktīm baudīsim arī kalnu namiņā, guļot kopējā istabā plecu pie pleca.

Pārtika. Pārgājiena laikā par enerģiskām brokastīm un vakariņām parūpēsies PostNos. Bet pusdienu kārbu katram būs jāpiepilda pašam.

Ekipējums. Speciālais kalnu ekipējums nav nepieciešams. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jānes lieks svars. Līdzi obligāti jābūt siltam guļammaisam, mīkstam matracītim, atbilstošam apģērbam un apaviem, ūdens konteineram (pudele, sistēma utt.), tūrisma traukiem, u.c. lietām, ko parasti ņem, kad dodies pārgājienā. Un protams arī telts, ko dalīsim uz 2-3 gulētājiem.

Iekļauts

  • Vieta busiņā Rīga - Courmayer (Itālija) - Rīga;
  • Atbalsta busiņa pakalpojumi piedzīvojuma laikā;
  • Nakšņošana viesnīcā, kalnu namiņā un kempingos visa piedzīvojuma laikā;
  • PostNos sarūpētas brokastis un vakariņas;
  • Rūpīgi izplānots un sagatavots maršruts;
  • Palīdzība iegādājoties, vai komplektējot ekipējumu, un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā;
  • Piedzīvojuma vadītāja klātesamība priekos un bēdās.

Nav iekļauts

  • Ēdienreizes pārbrauciena laikā
  • Ceļojuma apdrošināšana
  • Personīgie tēriņi

Ņem vērā!

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?" Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā!

Sazinies ar mūsu piedzīvojumu ekspertu

Mārtiņš Kalnbērziņš

Hiking in Latvia dibinātājs un nu arī PostNos piedzīvojumu organizētājs un braucienu vadītājs. "Esmu ceļotājs ar pamatīgu pieredzi, un vēlos, lai šo brīvības sajūtu, kuru var iegūt pēc izaicinošu pārgājienu, maršrutu un ceļojumu realizēšanas, varētu izjust pēc iespējas vairāk cilvēku." 

Ir jautājumi?
Sameklē Mārtiņu arī citviet

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Ceļam

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

Ceļam

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

Ienāc blogā

Vai arī

atrodi savu izaicinājumu pēc