Pasaules karte

Karaļa taka Zviedrijā

Datums
19. augusts - 4. septembris, 2022
Atlikušas 3 vietas
Pēdējās vietas €980,-
Cena jauniem klientiem
€1080,-
Pasaules karte

Ieskats

Izaicinājuma veids
pārgājiens
Ilgums
17 dienas
Nakšņošana
teltīs
Dalībnieku vecums
18+
Izaicinājums ir
grūts

Garo distanču pārgājienu cienītājiem nevar būt miers sirdī, kamēr nav pieveikts populārākais posms no 470 km garās Karaļa takas Zviedrijas ziemeļos. Tā sākas nelielā miestiņā – Ābisku, pāris simtus kilometru aiz Polārā loka. Dodies kopā ar mums neaizmirstamā pārgājiena ar episkiem skatiem. Mēs šķērsosim mežonīgas upes, soļosim apkārt lieliem ezeriem vai arī airēsim laivas tiem pāri. Mēs soļosim pāri kalnu pārejām un uzkāpsim augstākajā Zviedrijas virsotnē Kebnekajsā. Mēs vērosim vienu no slavenākajām maršruta ainavām Sareka nacionālajā parkā.  Šis būs patiešām mežonīgs, pirmatnīgs un ārkārtīgi veldzējošs pārgājiens. Piedzīvojums, kas dos tik ļoti nepieciešamo atpūtu prātam un sūrā darbā veldzēs mūsu miesas. Neliedz sev nospiest restarta pogu! 

Ābisku–Vakotavare–Kvikjoka, aptuveni 210 km.

Šis ir takas populārākais posms ar fantastiskiem skatiem, Sareka nacionālo parku un pārdomāto loģistiku, kas ļauj to nosacīti viegli sasniegt. Savas popularitātes dēļ tas ir labi apmeklēts, lai gan – tikai pēc Skandināvijas standartiem. Ja salīdzina dēkaiņu skaitu Alpos šajā pašā laikā, tad var teikt, ka cilvēku nebūs.

Ar ko rēķināties:

Transports. Ceļā dosimies ar mikroautobusiņiem un izmantosim prāmja pakalpojumus, lai pārceltos uz Skandināviju.

Pārgājiens. Mēs, kā jau ierasts garajos pārgājienos, darīsim vairāk, nekā paredzēts pēc rokasgrāmatas. Celšanās būs 7:00 no rīta, ceļā tiks pavadītas vismaz 8 līdz 10 stundas. Kāpumi no 0 m līdz pat 1200 m vienā dienā. Maršruts ir mērenas grūtības pakāpes, un speciālas alpīnisma iemaņas nav nepieciešamas.

Laika apstākļi. Karstas dienas, vēsākas naktis, bet kopumā priekš jūlija beigām un augusta sākuma – siltākais laika periods šajā apvidū. Piedzīvosim gan lietus šaltis, miglu, mitrumu, gan arī neizturamu karstumu, bet tieši tāpēc būsim gatavi visam.

Nakšņošana. Būsim neatkarīgi ceļotāji un nakšņosim savās teltīs. Tomēr piedzīvojuma sākumā un beigās nakšņosim zem jumta. Gultas, dušas un tualetes ar īstu baltu podu. Ja laika apstākļi būs pavisam bargi, tversimies trases namiņos par papildu samaksu.

Pārtika. PosTnos parūpēsies par pārtikas krājumiem, kurus gatavosim kopīgi, bet nest gan vajadzēs pašiem. Labā ziņa, ka, izmantojot mūsu busiņa atbalstu, pārtiku vajadzēs nest maksimums 4 dienām. Kopējās pārtikas svaru dalīsim pa somām starp visiem dalībniekiem.

Ekipējums. Līdzi ņemam pašu minimumu, lai nebūtu jāstiepj lieks svars. Tas, kam līdzi jābūt obligāti: guļammaiss, paklājiņš, telts uz diviem, atbilstošs apģērbs, ūdens konteiners (pudele vai sistēma), savukārt busiņā droši varēs samest iekšā visu, ko vien kārojas, lai justos ērti un omulīgi turpceļā un mājupceļā, kā arī nomainītu vai papildinātu ekipējumu jau pārgājiena laikā.

Iekļauts

 • Brauciens ar deviņvietīgu mikroautobusu Rīga–Ābisku–Rīga.
 • Prāmja biļetes Tallina–Stokholma–Tallina (B kategorija).
 • Nakšņošana kempingos Ābiksu, Saltoluoktā, Kvikjokā.
 • Maksas ceļi, stāvvietas un citi ar auto saistītie izdevumi.
 • Atbalsta busiņa pieejamība evakuācijai, ekipējuma nomaiņai un produktu piegādei.
 • Kopīgi gatavotas ēdienreizes dienās, kad civilizācija nav manāma.
 • Palīdzība ekipējuma iegādē ar iedvesmojošu atlaidi vienā no labākajiem. Latvijas “outdoor” veikaliem.
 • Piedzīvojuma vadītāja nepārtraukta klātesamība.

Nav iekļauts

 • Laba ceļojuma apdrošināšana.
 • Personīgie naudas līdzekļi sev vien zināmiem pirkumiem.
 • Pārgājiena ekipējums.
 • Izdevumi, ja būsim spiesti izmantot papildu ceļotāju namiņus, nevis gulēt teltīs.

Ņem vērā!

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?" Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā!

Sazinies ar mūsu piedzīvojumu ekspertu

Mārtiņš Kalnbērziņš

Hiking in Latvia dibinātājs un nu arī PostNos piedzīvojumu organizētājs un braucienu vadītājs. "Esmu ceļotājs ar pamatīgu pieredzi, un vēlos, lai šo brīvības sajūtu, kuru var iegūt pēc izaicinošu pārgājienu, maršrutu un ceļojumu realizēšanas, varētu izjust pēc iespējas vairāk cilvēku." 

Ir jautājumi?
Sameklē Mārtiņu arī citviet

Praktiska informācija

Droši. Lielākā daļa mūsu klientu brauc kā solo braucēji. Šī ir burvīga iespēja iepazīties ar cilvēkiem un iegūt jaunus draugus.
Nē, cena nemainās. Ja brauksi viens, Tev nevajadzēs neko papildus piemaksāt.
Mēs palīdzēsim ar vajadzīgo - ieteiksim kur un ko labāk iegādāties, kā arī iedosim atlaides outdoor veikalos, vai piedāvāsim ekipējumu par labām cenām uz īri.
Šim braucienam Tev pašam būs jāiegādājas ceļojuma apdrošināsana.
Jā, aptuveni mēnesi pirms ceļojuma.

Citi braucieni uz šo galamērķi

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Ceļam

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

Ceļam

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

Ienāc blogā

Vai arī

atrodi savu izaicinājumu pēc