Pasaules karte

Pārgājiens Porto - Santiago De Compostela

Datums
10. septembris - 24. septembris, 2022
Atlikušas 3 vietas
Pēdējās vietas €1120,-
Cena jauniem klientiem
€1180,-
Pasaules karte

Ieskats

Izaicinājuma veids
pārgājiens
Ilgums
15 dienas
Nakšņošana
hosteļi, hoteļi, apartamenti, albergi
Izaicinājums ir
vidējs

Katrs, kurš ir veicis kādu no Santiago ceļiem vai to posmiem, novēl šo pieredzi iegūt ikvienam. Svētceļnieku takas vijas uz Santiago de Compostela no visiem Eiropas nostūriem, bet viens no iecienītākajiem un krāšņākajiem ceļiem ir “Portugues way”, kas sākas Lisabonā un beidzas Santiago de Compostela centrālajā laukumā. Ne velti tieši šajā ceļā pasaules slavenais rakstnieks Paulu Koeljo ir guvis iedvesmu.

Mēs dosimies 12 dienu ilgā un 280 km garā ceļā no Porto uz Santiago de Compostela, izmantojot tā saucamo “Coastal way” un Tui pilsētā pievienojoties klasiskajam “Portugues way”.

Portugāļu pilsētu labirinti, mazi zvejnieku ciematiņi un Spānijas senās vecpilsētas mīsies ar varenu Atlantijas okeānu viļņu apskalotām klints kraujām, smilšainām pludmalēm, straujām upēm un kalnu takām. Pusi ceļa mēs soļosim gar Atlantijas okeāna krastu līdz sasniegsim Spānijas robežu un dosimies zemes vidienē - Galisijā. Lai arī katru dienu mums būs kājām jāpieveic cienījami attālumi no 20 līdz pat 38 km, tomēr atliks arī laiks izjust dabas ainavas un ciematiņu gaisotni. Mēs priecāsimies par sauli, vēju un lietu. Mēs apbrīnosim saulrietus un saullēktus, bet naktīs saskaitīsim zvaigznes. Mēs sauksim "Buen camino!" visiem citiem ceļiniekiem un gremdēsimies pārdomās soļojot savu “camino”.

Kas sagaidāms:

Transports. Turp avio ar pārsēšanos, pavadot ceļā visu dienu un transfērs no lidostas uz viesnīcu Porto. No Santiago de Compsotela atgriežamies Porto ar autobusu. Atpakaļ uz Latviju viss apgrieztā secībā, pavadot dienu ceļā.

Dzīvošana. Mitināmies dažāda līmeņa mitekļos. Sākot no īstiem albergiem ar divdesmit divstāvīgām gultām vienā telpā un beidzot ar omulīgiem divvietīgiem numuriņiem viesnīcās.

Ēšana. Brokastis, izņemot divas dienas, kad esam lidostās mēs saņemam bonusā savām naktsmītnēm. Pusdienas un vakariņas pēc pašu ieskatiem. Varam uz ātru roku uzkost pie veikaliem vai baudīt lēnas maltītes krogos. Cenas veikalos kā Latvijā vai pat zemākas, bet krogos jārēķinās ar no 10 līdz 15 eur par ēdienreizi.

Distances. Mazākā paredzamā distance 20 km, bet lielākā 39. Pavadošā transporta mums nebūs. Mēs dosimies īstā piligrimu (latviskots no angļu valodas piligrim jeb svētceļnieks) cienīgā ceļā, nesot visu nepieciešamo līdzi, un ejot no punkta uz punktu, paļaujoties tikai uz saviem spēkiem. Protams, nepieciešamības gadījumā varēs nošmaukties ar sabiedrisko transportu, bet ceru ka varēsim visi kopā iztikt bez tā.

Ekipējums. Līdzi mugursoma ar visu nepieciešamo 2 nedēļām un ar maksimalo svaru 10 kg.  Būs iespēja pārliecināties par to, cik cilvēkam patiesībā maz vajag. Optimālais somas svars ir 10% no paša nesēja svara. Ar tādu saukli arī jāķeras klāt somas pakošanai. Naktsmītnes esam nodrošināti ar gultas veļu.

Laika apstākļi. Lietus 30%, tātad galvenais līdzi pančo. Zemākā paredzamā temperatūra 10* un augstākā 29*.

Iekļauts

 • - avio biļetes Rīga - Porto - Rīga (ar pārsēšanos);
 • - vietējās transporta biļetes;
 • - autobusa biļetes Santiago de Composptela - Porto;
 • - nakšņošana albergos, hosteļos un viesnīcās visa piedzīvojuma laikā;
 • - svētceļnieku pases, kuras apliecinās to, ka esam veikuši ceļu bez šmaukšanās;
 • - rītos mēs tiksim pie brokastīm, atbilstoši portugāļu un spāņu izpratnei par tām;
 • - palīdzība ekipējuma iegāde un teicamas atlaides vienā no labākajiem outdoor lietu veikaliem Rīgā.
 • - piedzīvojuma vadītāja klātesamība priekos un bēdās.

Nav iekļauts

 • naudas līdzekļiem apskates objektiem, pārtikai un citiem sev vien zināmiem izdevumiem;
 • - ērtiem pārgājienu apaviem un atbilstošu apģērbu, kam jābūt ātri žūstošam un vieglam;
 • - somu, kurā visu nepieciešamo divām nedēļām salikt līdzi. Var -palasīt daudzos blogus, lai uzzinātu cik maz patiesībā piligrimam vajag;
 • - labu ceļojuma apdrošināšana.

Ņem vērā!

Mūsu komandas uzdevums ir asistēt dalībnieku viņa individuālajā pieredzē, dodoties ārpus ierastās komforta zonas. Nevienu no mūsu piedzīvojumiem nevar saukt par komfortablu. Kāds no tiem ir nedaudz ērtāks, bet kāds pavisam skarbs un liek pasvīst pat pieredzējušiem ceļiniekiem. Skaidrs ir viens - katrs no tiem liek izkāpt ārpus komforta zonas. Un tieši to mēs Tev vēlamies sniegt. Piedzīvojumu, kur uzsvars tiek likts nevis uz naktsmāju un transportlīdzekļu ērtumu, ēdienreižu greznību, bet gan ceļā redzēto, nogurumā sajusto un eiforijā izbaudīto. Pirms piesakies piedzīvojumam, ieklausies sevī un atbildi: "Vai es to patiešām gribu? Vai es gribu nezināt, kur gulēšu nākamo nakti, vai es esmu ar mieru nīkt stundām busiņā, lai ieraudzītu neaizmirstamu ainavu? Vai es gribu gandrīz izlaist garu no piepūles, lai uz mirkli pabāztu galvu virs mākoņiem kāda kalna smailē? Vai es gribu būt sasodīti noguris, bet tieši tāpēc laimīgs?" Ja Tava atbilde ir jā, gaidām Tevi savā komandā!

Sazinies ar mūsu piedzīvojumu ekspertu

Mārtiņš Kalnbērziņš

Hiking in Latvia dibinātājs un nu arī PostNos piedzīvojumu organizētājs un braucienu vadītājs. "Esmu ceļotājs ar pamatīgu pieredzi, un vēlos, lai šo brīvības sajūtu, kuru var iegūt pēc izaicinošu pārgājienu, maršrutu un ceļojumu realizēšanas, varētu izjust pēc iespējas vairāk cilvēku." 

Ir jautājumi?
Sameklē Mārtiņu arī citviet

Citi braucieni uz šo galamērķi

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Ceļam

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

Ceļam

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

Ienāc blogā

Vai arī

atrodi savu izaicinājumu pēc