Pasaules karte

Ganas (Zelta Krasta) Izaicinājums

Datums
14. novembris - 28. novembris, 2021
Cena atkārtotiem klientiem
Izpārdots €3250,-
Cena jauniem klientiem
€3300,-
Pasaules karte

Ieskats

Izaicinājuma veids
Piedzīvojums
Ilgums
15 dienas
Nakšņošana
Viesnīcas, Hosteļi
Izaicinājums ir
vidējs
Atrodi Āfriku sevī!
Sveiki, ceļojumu garšas alkstošie dēkaiņi! Mūsu pirmā ekspedīcija uz Zelta krastu – Ganu – noslēdzās 2019. gada nogalē. Nu ir klāt jauns gads, un jauni cilvēki ir gatavi doties pretī mūžīgajai vasarai, svešai kultūrai un smaidīgiem cilvēkiem, no kuriem daži balto rasi redzēs, iespējams, pirmoreiz. Iepriekšējā ekspedīcijā pārbaudījām sevi, izmēģinājām aprīkojumu, izveidojām maršrutu un guvām tik daudz emociju kā vēl nekad. Sākotnēji mūsu brauciena pamatdoma bija iestaigāt tādu kā tūristu taciņu nākamajiem dēkaiņiem, ko, viegli rikšojot, ar smaidu sejā varētu izbaudīt jebkurš interesents, kas sevī jūt vilinājumu iepazīt Āfriku. Ar prieku jāsaka, ka tādas takas nebūs! Katrs no braucieniem būs ar kaut ko unikāls – sākot ar cilvēkiem, ko satiksim ceļā, beidzot ar situācijām, kurām stāsimies pretī un vietām kuras apmeklēsim. Tikai tā var iepazīt īsto Āfriku!

Kas mūs sagaida?
Katru dienu mūs sagaida kas cits. Nebeidzama cilvēku burzma vienā no lielākajiem Rietumāfrikas tirgiem. Džungļu ainavas, kas liek aizrauties elpai un justies kā Livingstonam, kad viņš Āfrikā sastapa ārpasaulei nezināmu civilizāciju. Cilvēku tradicionālās un sadzīviskās dīvainības. Aizdomas raisošs autotransporta tehniskais stāvoklis. Ne īpaši labas viesnīcas, viesu mājas vai ciemata hosteļi. Bērnu smiekli un fantastiski garšīgi augļi. Mūs sagaida ūdens – tāds ūdens, kas remdē slāpes tā, kā iespējams nekur citur pasaulē. Mūs sagaida nogurums un prieks par paveikto – nobraukto, uzkāpto, noieto un izbaudīto. Kad Āfrikas savannas svelme būs savā pīķa stundā, mums būs iespēja izbaudīt rīta rosmi kopā ar džungļiem un to iemītniekiem, jo svelme un ūdens trūkumus vieno visu dzīvo radību. Mēs izbrauksim visus Ganas reģionus, mums būs iespēja salīdzināt galvaspilsētas Akras spozmi un valsts ziemeļu daļas pilsētu vienkāršību, ieraudzīt atšķirīgo cilvēkos un kultūrā dažādos valsts nostūros. Iepriecināsim kāda ļoti nabadzīga un ārkārtīgi cilvēcīga ciemata bērnus nogādājot tiem nelielu bet ļoti nepieciešamo un viņiem grūti pieejamo – vienkārši drēbītes – Tkreklus, šortiņus, čībiņas. Mēs redzēsim, kā aug kakao, un varēsim nogaršot šokolādes pirmsākumus. Iepazīsim zelta ieguves procesu – tas gan nebūs īpaši legāls, bet tāpēc ne mazāk saistošs. Mēs iedziļināsimies ne tajās gaišākajās vēstures liecībās, apmeklējot vergu tirdzniecības fortus, kas stiepjas gar visu Rietumāfrikas krastu. Ik uz soļa mūs gaidīs kas interesants un nepiedzīvots. Un vēl mēs ar ne turistiem paradzētu laivu peldēsim uz neapdzīvotu salu papildināt palmu birzi. Jāpiebilst, ka vienīgie kas tur ir stādijuši palmas ir latvieši. 
Vēlies iepazīt Āfriku pa īstam? Piesakies mūsu braucienamun esi viens no tiem retajiem trakajiem kas to visu ir izbaudījuši dzīvajā, nevis Discovery Channel!

Iekļauts

 • Lidojums Rīga–Akra–Rīga
 • Grupas vadītājs (latviski, angliski, krieviski)
 • Visas Naktsmītnes (gandrīz katru nakti paliksim kādā citā vietā)
 • Dokumentu noformēšana vīzas saņemšanai
 • Tūrisma vīza ieceļošanai Ganā
 • Visi transporta pakalpojumi Ganā (gan izīrēts, gan sabiedriskais)
 • Degvielas izmaksas
 • Ekskursijas
 • Vietējo gidu pakalpojumi (angliski un vietējās valodās)
 • Ēdināšana (ar ēdināšanu, tāpat kā ar viesnīcām var gadīties pārsteigumi; starp pastāvīgu augļu baudīšanu ēdīsim vienu līdz divas reizes dienā)
 • Ikdienas augļu deva
 • Dzeramais ūdens
 • Dāvanas no PostNos, lai padarītu Tavu ceļojumu vēl aizraujošāku.
 • Atlaide veikalā "Ceļotājs" 25%

Nav iekļauts

 • Ceļojuma apdrošināšana
 • Personīgie tēriņi
 • Dzeramnauda vietējiem palīgiem;
 • Dzeltenā pase un potes
 • Taksometru pakalpojumi
 • Mobilo sakaru nodrošināšana (Local SIM) (apm 20,- eiro)

Sazinies ar mūsu piedzīvojumu ekspertu

Mārtiņš

Esmu bijis Āfrikā ļoti daudz reižu, un katru reizi tā mani ar kaut ko pārsteidz. Pārsvarā esmu tur braucis strādāt, kas ir ļāvis šo valsti iepazīt ne no tūrista skatu punkta. Esmu redzējis Āfriku no dažādiem rakursiem un dažādās situācijās – gan labās, gan citādās. Esmu iepazinies ar dažādiem cilvēkiem – gan labiem, gan citādiem. Šobrīd dažus no labajiem es varu droši saukt par labiem čomiem. Ar prieku esmu  pavadonis, kurš parāda īsto Āfriku arī citiem. Šo kontinentu iepazīt un saprast pilnībā nevar. Tas vienmēr pārsteidz. Ar ko Āfrika pārsteigs šoreiz? Tas vēl jānoskaidro. Ar katru grupas dalībnieku iepazīstos individuāli, tad arī tiek detaļās apspriests brauciena plāns un maršruts. Pāris nedēļas pirms ekspedīcijas neformālā gaisotnē tiekas arī visa dalībnieku grupa.

Ir jautājumi?
Sameklē Mārtiņu arī citviet

Tev vēl varētu patikt doties uz...

Ceļam

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

Ceļam

Atrodi iedvesmu nākamajam izaicinājumam un iegūsti padomus no ceļotājiem, kas to jau ir piedzīvojuši.

Ienāc blogā

Vai arī

atrodi savu izaicinājumu pēc